Skip to main content
DistrictCampusDirectory
CAMPUS

Congratulations 2019 Winners ~ 3RD Place Overall!

6th Grade Calculator- 1st Place- Kalli Evans  4th Place- Amarissa ALvarez  6th Place- Sarah Maddux

7th Grade Calculator- 3rd Place- Dakota Chapman

8th Grade Calculator- 2nd Place- Nayeli Bautista  5th Place- Brian Cotton

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

6th Grade Music Memory- 4th Place- Araceli Bautista  4th Place- Blaine Head

8th Grade Music Memory- 2nd Place- Nathaniel Steele

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

6th Grade Chess~ 5th Place- Cory Smith  6th Place- Jacob Cooper

7th Grade Chess~ 3rd Place- John Walker 5th Place- Zane White

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

6th Grade Art~  5th Place- Araceli Bautista

7th Grade Art~  2nd Place- Andi Santos  5th Place- Faith Wells  6th Place- Daylyn McGibney

8th Grade Art~  2nd Place- Vicente Cabrera

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

6th Grade Social Studies~  2nd Place- Crissie Banning  4th Place- Kalli Evans  6th Place- Hanniyah Cruz

7th Grade Social Studies~  1st Place- Jaziah Apiag  3rd Place- Korbin Wier  4th Place- Emily Engerran

8th Grade Social Studies~  2nd Place- Dalton Bay 6th Place- Emma Beaube

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

6th Grade Science~  5th Place- Leah Thorpe

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

6th Grade Maps, Graphs & Charts~  1st Place- Jackson Stovall  3rd Place- Hank Simpson

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

7th Grade Mathematics  3rd Place- Kaytlynn Shirley  4th Place- Raelee Greer

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

8th Grade Number Sense~  2nd Place- Cameron Dawson  5th Place- Armando Reynaga

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

6th Grade Dictionary Skills~ 4th Place- Jadyn Willet  4th Place- Alexis Edwards

7th Grade Dictionary Skills~ 3rd Place-  Cheyenne Moore  5th Place- Morgan Brom

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

7th Grade Listening Skills~  2nd Place- Brooklyn Baker  4th Place- Nevaeh Bentley  4th Place- Adrianna Evans

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

6th Grade Impromptu~  2nd Place- Jackson Stovall 4th Place- Alaina Lott

8th Grade Impromptu~  1st Place- Beth Lambert

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

7th Grade Poetry~  1st Place- Karson Hudman  5th Place- Olyvia Cates

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

6th Grade Spelling~  4th Place- Austin Hindman

7th Grade Spelling~  5th Place- Aubriella Galow

8th Grade Spelling~  2nd Place- Hannah May

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

7th Grade Ready Writing~ 6th Place- Tatum McLaughlin